Stacje dozowania surowców

Stacje dozowania surowców

Stacja dozowania surowców służy do dozowania materiałów sypkich na dalszą część układu technologicznego z zachowaniem: wymaganej wydajności, szerokości strumienia materiału oraz grubości warstwy. Stacje dozowania zbudowane są ze zbiornika zasobowego materiału o zróżnicowanej pojemności ( 50 dm3 ÷ 20 m3) oraz organu dozującego. W naszej ofercie posiadamy stacje dozowania surowców z urządzeniem dozującym:
- dozowniki wibracyjne,
- dozowniki taśmowe,
- dozowniki ślimakowe.

 

W zależności od potrzeb procesu i transportowanego materiału zastosowany jest optymalny dozownik odbierający materiał z pod zasobnika. Przy precyzyjnych układach dozowania stosuje się dozownik wibracyjny z napędem elektromagnetycznym, który zapewnia regulację wydajności w zakresie 5 ÷ 100 %. Dla materiałów mających tendencje do tworzenia mostów w zbiorniku stosuje się stacje dozowania surowców z układem 2,3,4 lub 5 przenośników ślimakowych zabudowanych w dnie stacji. Urządzenie może być wykonane ze stali węglowej zabezpieczone antykorozyjnie lub ocynkowane. Wykonujemy również stacje dozowania surowców ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej.

 

Dodatkowo stacje dozowania surowców mogą być wyposażone w:

- stalową konstrukcje wsporczą : stacjonarną lub jezdną, 
- zasuwę płytową lub zasłonę prętową zainstalowaną na wylocie ze zbiornika regulującą warstwę materiału, 
- kratę/ruszt zabezpieczający na wlocie kosza zasypowego stosowaną w celu zapobieganiu przedostawania się nad gabarytów do instalacji, 
- wymienne wykładziny przeciwścierne mocowane do ścian zbiornika stosowane przy abrazyjnych materiałach sypkich,
- systemy udrażniające przepływ materiału i eliminujące powstawanie nawisów np. mieszadła wolnoobrotowe, młotki wibracyjne itp. 
- systemy wagowe w postaci posadowienia zbiorników na celkach tensometrycznych.

 

STACJE ROZŁADUNKU I ZAŁADUNKU WORKÓW BIG-BAG 

Stacje rozładunku BIG-BAG służą do rozładowywania materiałów sypkich z worków Big-Bag. Stacja rozładunku wyposażona jest w konstrukcje nośną, lej spustowy, trawerse oraz układy wspomagające opróżnianie worka i zapobiegające zawieszaniu się materiału w leju zsypowym. Istnieją dwa możliwe rozwiązania mocowania worków:
    • poprzez wózek widłowych, który za pomocą trawersy podnosi worek i mocuje na konstrukcji stacji.
    • poprzez automatyczną suwnicę wyposażoną w wciągnik elektryczny, która stanowi część całej stacji rozładunku, sterowanej za pomocą pilota.
Pod lejem spustowym (zbiornikiem zasobowym) montowany jest dozownik, którym może być przenośnik taśmowy, ślimakowy lub podajnik wibracyjny. Lej rozładowczy wyposażony jest w drzwiczki do rozwiązywania worków, silnik wibracyjny wspomagający wysyp materiału z leja, przepustnicę motylową regulującą strugę materiału. 

Stacje załadunku BIG-BAG  służą do napełniania worków Big-Bag w sposób płynny i równomierny. Worki Big-Bag mocowane są do konstrukcji nośnej a proces napełniania worka prowadzony jest ze zbiornika pośredniego o założonej pojemności, poprzez zasuwę płytową z napędem elektrycznym lub pneumatycznym, umożliwiającą dozowanie materiału. 

 

Wykonujemy stacje ze stali węglowej malowanej  oraz ze stali chromoniklowej w gatunkach 304 oraz 316. Produkujemy pojedyncze stacje lub rozbudowane wielostanowiskowe, które znajdują zastosowanie w procesach technologicznych o dużej wydajności. 

Stacje dozowania surowców

 

Geometria kosza zasypowego każdorazowo dostosowana jest do wymagań  i potrzeb klient. Dobór gabarytów stacji dozowania surowców zależy od założeń projektowych ale również od sposobu załadunku. Kosz zasypowy może być uzupełniany ręcznie, wózkiem widłowym z wywrotnicy, przez ładowarkę lub suwnice.

 

Dlaczego warto wybrać Wezting Remo?

Wezting Remo to firma posiadająca 20-letnie doświadczeniem w projektowaniu i produkcji urządzeń przemysłowych. Wszystkie nasze konstrukcje tworzone są na podstawie indywidualnych oczekiwań klientów. 
W swoich projektach stosujemy podzespoły i komponenty markowych producentów takich jak : JVM, OLI, ITALVIBRAS, ROSTA, RESATEC, REOVIB, FAG, SKF,TIMKEN, .
Klient otrzymuje zatem gwarancję satysfakcji oraz najwyższej jakości wykonania i niezawodności w eksploatacji urządzeń w każdych warunkach pracy.

 

Potrzebujesz wsparcia profesjonalnych inżynierów?

Skontaktuj się z nami w celu konsultacji. Z przyjemnością odpowiemy na  każde pytanie i wspólnie znajdziemy idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu. 
 

Stacje dozowania - realizacje

Stacja dozowania oraz przesiewacz wibracyjny do transportu i przesiewania gruzu ceglanego i cegieł

Stacje dozowania surowców

Dostarczamy urządzenia dla wielu branż przemysłowych

Instalacje technologiczne dla przemysłu chemicznego Instalacje technologiczne dla energetyki Instalacje technologiczne dla hutnictwa Instalacje technologiczne dla kruszywa Instalacje technologiczne dla budownictwa Instalacje technologiczne dla przemysłu chłodniczego Instalacje technologiczne dla przemysłu spożywczego Instalacje technologiczne dla branży recyklingu