Przesiewacze wibracyjne

Przesiewacze wibracyjne

Przesiewacze wibracyjne przeznaczone są obróbki i zapewnienia wysokiej jakości  surowców lub produktu końcowego w postaci sypkiej lub płynnej. 

Umożliwiają klasyfikację surowców oraz produktów sypkich na dwie lub więcej klas ziarnowych a w procesach przesiewania kontrolnego i zabezpieczającego oddzielają niepożądane frakcje od produktu właściwego.


Maszyny przesiewające Wezting Remo są z powodzeniem wykorzystywane m.in. w przemyśle chemicznym, spożywczym czy też wydobywczym. Znajdują zastosowanie w pracy z każdym surowcem lub produktem sypkim. 
Gwarantują wysoką efektywność oraz wydajność podczas procesu produkcyjnego, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.

 

Przesiewacze wibracyjne Wezting Remo są projektowane oraz wytwarzane w celu zaspokojenia indywidualnie sprecyzowanych potrzeb klientów. Jesteśmy w stanie dostosować parametry przesiewaczy do oczekiwań klienta tj. dostosować wymiary urządzenia do istniejących warunków zabudowy, dopasować średnice zasypów/wysypów jak i wysokość konstrukcji wsporczych etc.
W zależności od gałęzi przemysłu oraz potrzeb, oferujemy następujące rodzaje przesiewaczy : 

 

Przesiewacze wibracyjne standardowe o przekroju prostokątnym

Przesiewacze wibracyjne standardowe przeznaczone są do klasyfikacji surowców lub produktów na dwie lub więcej klas ziarnowych lub do przesiewu kontrolnego bądź zabezpieczającego.
W zależności od sytuacji zabudowy mogą być wykonywane w wersji podpartej lub podwieszonej oraz napędzane za pomocą silników wibracyjnych, napędów elektromagnetycznych lub przekładni wibracyjnych.
W zależności od wymagań klienta mogą być wykonywane w wersji otwartej lub obudowanej zarówno ze stali węglowej jak i chromoniklowej oraz wyposażone w sitaz siatki stalowej, sita z blachy perforowanej w procesach na sucho lub sita szczelinowe stalowe oraz sita poliuretanowe w procesach na mokro.


Przesiewacze wibracyjne mogą być wyposażone również w pokłady sitowe stalowe (plecione, zgrzewane, perforowane, rusztowe), poliuretanowe lub gumowe. 
Dodatkowym wyposażeniem przesiewaczy może być instalacja domywająca dla procesów sortowania na mokro. 
Do przesiewania surowców na sitach o drobnych oczkach stosujemy rozwiązania wspomagające proces samooczyszczania się pokładów sitowych za pomocą kulek gumowych instalowanych pod pokładem sitowym lub poprzez system ultradźwiękowy.

 

Przesiewacze wibracyjne okrągłe

Przesiewacze wibracyjne okrągłe z powodzeniem wykorzystuje się do frakcjonowania lub przesiewania kontrolnego surowców lub produktu gotowego w postaci sypkiej lub płynnej. Dzielimy przesiewacze na jednopokładowe oraz wielopokładowe, występują w wersji otwartej lub zamkniętej. 
Przesiewacze wibracyjne okrągłe charakteryzują się zwartą budową, frakcja dolna odprowadzana jest zwykle pionowym wysypem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich napędów uzyskują dużą wydajność przy stosunkowo nie wielkich gabarytach.

 

W zależności od charakterystyki procesu przesiewacze wyposażone są w jeden lub dwa napędy.Mają zastosowanie w wielu różnych przemysłach głównie jednak w branży spożywczej oraz chemicznej. W przypadku cedzenia materiałów płynnych stosujemy szczególne rozwiązania, które zapewniają odpowiednią szczelność urządzeń.

 

Charakterystyczne cechy naszych urządzeń:

  • oferowane wielkości znajdują się w zakresie 600 ÷ 1 750 mm,
  • zwarta budowa,
  • nowoczesne, energooszczędne napędy,
  • łatwość wymiany pokładów sitowych,
  • możliwość filtrowania materiałów płynnych,
  • wylot podziarna pionowo w dół,
  • możliwość zastosowania czyszczenia sit poprzez zastosowanie kul gumowych lub systemu ultradźwiękowego
  • łatwość utrzymania w czystości.

 

Dopasuj sito wibracyjne do swoich potrzeb

W zależności od potrzeb klient może samodzielnie dokonać wyboru modelu sita wibracyjnego bądź zwrócić się z zapytaniem do działu handlowego Wezting Remo o dobór urządzenia spełniającego wymagania klienta. 
Gwarantujemy pełne wsparcie w zakresie inżynieringu i doboru urządzeń dla każdego procesu produkcyjnego.

Przesiewacze wibracyjne

Przesiewacze oscylacyjne

Przesiewacze oscylacyjne wykorzystywane są do sortowania oraz oczyszczania, głównie surowców suchych, granulowanych oraz sproszkowanych sypkich, z tendencją do zagęszczania np. trocin, wiórów, zrębki, kory itp. Maszyna podczas pracy wykonuje trójwymiarowy ruch, który jest zbliżony do przesiewania ręcznego. Układ napędowy składa się z napędu oscylacyjnego napędzany przez przekładnie pasową i dwa silniki elektryczne. Elementem wywołującym drgania (oscylacje) są  masy niewyważone umieszczone na wale napędu oscylacyjnego. 

 

Cechy wyróżniające przesiewacze Wezting Remo

Na bazie wielu lat doświadczeń firma Wezting Remo produkuje maszyny i urządzenia dostosowane dla indywidualnych potrzeb klientów. 
Na każdym etapie produkcji urządzeń przeprowadzamy niezbędne kontrole i analizy oraz testy rozruchowe dzięki czemu nasze produkty cechuje :
●    wysoka jakość wykonania produktu finalnego,
●    wysoka wydajność,
●    niski pobór mocy,
●    prosta, zwarta i szczelna budowa
●    bardzo prosta i szybka wymiana sit,
●    systemu czyszczenia sit poprzez zastosowanie kul gumowym lub ultradźwięków,
●    stosowanie podzespołów i komponentów tylko z najwyższej półki (JVM, OLI, ITALVIBRAS, ROSTA, RESATEC, REOVIB, FAG, SKF,TIMKEN, )
●    opcja podłączenia do instalacji odpylającej.
                
Przesiewacze Wezting Remo charakteryzuje wysoka uniwersalność ich zastosowania w każdej branży przemysłowej. W prosty sposób maszyny można skonfigurować do zastosowania w każdym sektorze produkcyjnym. 
Obsługa przesiewaczy Wezting Remo jest bardzo prosta i wykonywana w stosunkowo krótkim czasie, nie wymaga również specjalistycznych umiejętności pracowników.

 

Kalibrowniki, glazurowniki oraz odwadniacze wibracyjne

Kalibrowniki wibracyjne Wezting Remo to najbardziej profesjonalne, wydajne i sprawne urządzenia służące do sortowania mrożonych owoców i warzyw.
Dzięki różnorodności dostępnych pokładów sitowych (blachy perforowane, ruszty prętowe, sita szczelinowe)  można sortować wszystkie rodzaje produktów mrożonych oraz niektóre świeże. 


W zależności od wymagań Klienta mogą być wykonywane są w wersji podpartej lub podwieszonej na amortyzatorach sprężynowych, gumowych lub przegubach metalowo-gumowych oscylatorach typu ROSTA lub RESATEC.
Kalibrownik wibracyjny możemy dostarczyć w zestawie z podajnikiem rozprowadzający materiał i pozwalający na dowolne ustawienie urządzenia względem linii, system wysypów ze zmiennym kierunkiem wyrzucania materiału, przemiennik prądowy do regulacji wydajności, elektryczny hamulec silnikowy, itd.


Glazurowniki wibracyjne służą pokrywania cienką warstwą wody warzyw i owoców mrożonych. Dzięki temu procesowi można przechowywać produkty w komorach chłodniczych zmniejszając możliwość ich uszkadzania.


Odwadniacze wibracyjne służą do odsączania wody z materiału właściwego z wykorzystaniem techniki wibracyjnej. Można je stosować zarówno do wygubiania wody z owoców i warzyw przed tunelem zamrażalniczym jak również do odsączania materiałów drobnoziarnistych po procesie płukania.

 

Przesiewacze wibracyjne - realizacje:

Przesiewacze wibracyjne okrągłe do mleka w proszku

Przesiewacz wibracyjny do suszonych warzyw

Sito wibracyjne odwadniające i separator wibracyjny

 

Dostarczamy urządzenia dla wielu branż przemysłowych

Instalacje technologiczne dla przemysłu chemicznego Instalacje technologiczne dla energetyki Instalacje technologiczne dla hutnictwa Instalacje technologiczne dla kruszywa Instalacje technologiczne dla budownictwa Instalacje technologiczne dla przemysłu chłodniczego Instalacje technologiczne dla przemysłu spożywczego Instalacje technologiczne dla branży recyklingu